Сър Алекс си намери виновник за загубата от Челси

Мениджърът на Манчестър Юнайтед Сър Алекс Фъргюсън си намери изкупителна жертва за вълнуващото поражение с 5:4 от Челси в един истински трилър в стил Вси светии навръх празника.

Така „червените дяволи" отпаднаха рано-рано от турнира за Купата на лигата, въпреки че до 90-ата минута водеха с 3:2 на „Стамфорд Бридж", но Еден Азар от дузпа прати мача в продълженията.

Сър Алекс определи автора на третия гол в актива на Юнайтед - Нани - за главен виновник за поражението. Причината за това е фактът, че именно португалското крило загуби топката в заключителните секунди и се стигна до дузпата в полза на Челси за 3:3.

„Играхме много добре и контролирахме мача до момента, в който подарихме топката на съперника за третия гол.

Нани е опитен индивидуалист, който иска да преодолява противници и ние няма да умаловажаваме качествата му, но ако беше задържал топката до флагчето на корнера, мачът свършваше", коментира шотландският специалист.

Сър Алекс не пропусна да отбележи отличното включване на Райън Гигс в схемата на Юнайтед, като уелсецът реализира две попадения, които обаче не стигнаха за нищо повече от зрелищно поражение.

„Футболът ни беше фантастичен, а Гигс е невероятен, защото игра на високо ниво цели 120 минути, при положение, че е на 39 години. Той е истински пример за играчите на терена, включително тези на Челси.

Доказа се моето опасение, че младите ни бранители няма да се справят с такъв голям мач далеч от дома. Може да си позволиш да използваш млади нападатели в среща с много заряд, но на един защитник е много по-трудно да се справи с отговорността и напрежението, което се оказа ключово днес", завърши Фъргюсън.