Сър Алекс роптае срещу жребия за ФА Къп

Мениджърът на Манчестър Юнайтед - Алекс Фъргюсън, заяви, че "червените дяволи" не се радват на добър жребий в последните години в турнира за купата на Футболната асоциация.

Утре Юнайтед гостува на Челси в преиграване от четвъртфиналите. В първата среща лидерът във Висшата лига пропиля два гола аванс срещу лондончани и завърши наравно 2:2 на "Олд Трафорд".

"В последните години жребият в турнира за купата на Футболната асоциация е много труден за нас. Челси се радва на голям комфорт.

"През последните сезони те имаха само един труден мач преди полуфиналите. Това им помага много. Сега играят с нас и няма да им бъде лесно", заяви Фъргюсън.

Двубоят между Юнайтед и Челси дойде само няколко дни след отпадането на "червените дяволи" от Шампионската лига, дошло при загуба с 1:2 у дома от Реал (Мадрид).

"Някои футболисти бяха много изморени и разочаровани. Заради начина, по който отпаднахме от Шампионската лига.

"Изпуснахме доста положения в първите 20 минути на първия двубой с Челси, но след почивката можеше и да изгубим. В първия мач Челси имаше преимущество заради повечето си хора в полузащитната линия", каза още Сър Алекс.