Сър Алекс предупреди Сити, че времето им изтича

снимка: БТА

Мениджърът на Манчестър Юнайтед Сър Алекс Фъргюсън предупреди Манчестър Сити, че не им остава време да наваксат изоставането си от „червените дяволи" в борбата за титлата в Премиършип.

 

Юнайтед може временно да увеличи аванса си на върха в класирането на осем точки, ако победи Куинс Парк Рейнджърс на „Олд Трафорд" утре, като по-късно същия ден Сити гостува на третия Арсенал.

 

„Гостуванията на „Емирейтс" са трудни", заяви Сър Алекс. „Мисля, че ако спечелим в неделя, преднината ни ще остане пет точки при победа на Сити и ще ни остава мач по-малко.

 

В момента единственото, което трябва да правим е да отмятаме мачовете. Никой не успява да мине през сезон без да загуби точки. Въпросът е кога ги губиш.

 

В борбата за титлата целта е да загубиш по-малко точки от конкурента си, което ние постигнахме. Намираме се в добра серия и играчите ни се връщат след отсъствия, така че имаме известна свежест в момента. Надяваме се да продължаваме по същия начин."

 

Шотландецът добави също, че капитанът на Юнайтед Неманя Видич ще е готов за началото на следващия сезон, след като пропусна по-голямата част от настоящата кампания заради травма на кръстовидните си сухожилия.

 

„Мисля, че сме в доста добра позиция откъм централни защитници. Фил Джоунс и Крис Смолинг са в сметките ни в дългосрочен план и те доказаха, че могат да играят и на други постове. Когато Видич се върне в началото на следващия сезон ще имаме силно ядро в защита.

 

Той няма да пътува с нас за предсезонната подготовка, но със сигурност ще е готов за началото на сезона. След това ще мога да избирам кои двама да поставя в центъра на защитата и кои са в най-постоянна форма."