Спърс взеха дербито срещу Клипърс

Сан Антонио Спърс се наложи със 116:92 над Клипърс в дербито на Западната конференция на НБА, като бразилецът Тиаго Сплитер  вкара рекордните за него през този сезон 22 точки.

Сплитер  започна силно мача, вкара 12 от точките си в първите 24 минути,  когато имаше и 9 от 12 успешни опита за стрелба. В началото на  четвъртата част обаче той напусна играта заради болки в рамото.

Четирима други играчи на Шпорите завършиха с двуцифрен личен актив, като Тони Паркър има 17 точки, Ману Джинобили 15, Кауи  Леонард- 10. Тим Дънкан приключи срещата с 19 точки и 11 борби. Клипърс, които имат баланс 23/13, играха първи мач без  контузения в рамото пойнт-гард Крис Пол, който падна лошо по  време на мача с Далас, припомня БТА.

Шампионите от Маями отнесоха Орландо като гости със 110:94 в дербито на Флорида, а Крис Бош и Дуейн Уейд вкараха по 20 точки всеки. Горещите са с баланс 25/8, но изпуснаха лидерската  позиция на Изток, където е Индиана.

Бош вкара всичките си 9 опита при стрелбите от игра, а също  така взе и 6 борби. Уейд вкара 8 от 15 изстрела, също спечели 6  борби и подаде 4 асистенции. Ветеранът Рашард Люис получи  възможност да започне като титуляр и показа класа с 18 точки за  27 минути игра.

ЛеБрон Джеймс завърши мача с 15 точки, 8 борби и 8 асистенции. Лидерите Индиана отнесоха Ню Орлиънс Пеликанс с 99:82, като  дадоха на гостите да спечелят четвъртата част с 27:15.

Пол  Джордж, който няма мач от три месеца с под 15 точки, този път  завърши с 24 за Пешеходците, които имат 26 победи и 6 поражения. Гардът Ланс Стивънсън добави 19 точки, 14 във второто  полувреме.

Чикаго се наложи с 91:84 над Атланта и остава 2-и в  Централната дивизия, но все още с отрицателен баланс- 14/18.  Майк Дънлийви започна мача от пейката на резервите, но вкара 20  точки за тази среща. Луол Денг добави 17, а трима общо в състава на Биковете завършиха с дабъл-дабъл.

Оклахома Сити- водач в цялата Западна конференция,  регистрира 26-а победа от началото на първенството, след като се наложи над Минесога със 115:111 като гост. Кевин Дюрант вкара  48 точки, негов рекорд през този сезон. 23 от тях той наниза в  четвъртата част, включително и точен изстрел за 113:111.

Минесота можеше и да нанесе изненадващо поражение на Тъндър, но гардът Кевин Лов пропусна наказтелни удари 2,2 секунди преди сирената, когато беше фаулиран при стрелба от зоната за 3  точки. Първите му два опита бяха неуспешни, а третият умишлено  извади извън таблото. Иначе той завърши мача с 30 точки и 14  борби за домакините, което е негов 29-и дабъл-дабъл в 32 мача.