Спърс неутрализираха Краля в дербито в НБА

Отборът на Далас постигна пета поредна победа в Националната баскетболна асоциация след успех със 105:102 над Вашингтон.

Монта Елис вкара 34 точки, 24 от които още през първото полувреме за успеха на Маверикс. Звездата Дирк Новицки стресна щаба на Далас, като изкълчи глезена си в последната четвърт, но се върна на игрището в заключителните минути и завърши с 13 точки, включително решителна тройка накрая за победата.

Брадли Бийл завърши с 21 точки за тима на Вашингтон, който допусна първа домакинска загуба за сезона.

Шампионът Сан Антонио победи Кливланд за десети пореден път, след като надделя с 92:90. Тим Дънкан и Борис Диау завършиха с по 19 точки, а Ману Джинобили вкара ключов фаул секунди преди края за успеха на Спърс.

Андерсон Варежао бе най-резултатен за Кливланд с 23 точки, а звездата Леброн Джеймс добави 15. Именно той обаче коства на тима си поне предложения, след като при опит да изнесе топката не се справи с дрибъла и загуби от Тим Дънкан. Кливланд няма победа над Сан Антонио от 8 март 2010 година.

Милуоки се наложи драматично над Бруклин със 122:118 след три продължения. Джабари Паркър вкара рекордните си за сезона 23 точки, а О Джей Майо добави 21 за Милуоки, който печели трети пореден мач.

Лос Анджелис Лейкърс спечели като гост срещу Хюстън с 98:92. Кобе Брайънт се отличи с 29 точки, а Уесли Джонсън реализира ключови точки от линията за наказателен удар и Лейкърс постигна втора поредна победа.

Филаделфия допусна 11 поредно поражение за сезона след загуба с 90:101 у дома срещу Бостън.

Брендън Бас завърши с 23 точки, а Джаред Сълинджър добави 22 за първия успех на Селтикс след три поредни загуби. Тони Ротън бе най-резултатен за Филаделфия с 21 точки.

Минесота спечели със 115:99 срещу Ню Йорк Никс в друг мач от тази нощ. Кевин Мартин преодоля простудно заболяване и наниза 37 точки за успеха на Минесота. Мартин компенсира отсъствието на трима титуляри в състава на Минесота - Никола Пекович, Рики Рубио и Тадеус Йънг.

Първите двама са контузени, а Йънг бе освободен заради смъртта на майка си. Кармело Антъни вкара 20 точки, а Амар Студъмайър добави 19 за Никс.