
Спортният съд в Лозана наказа за четири години австрийския ски-бегач Юрген Пинтер, който бе в основата на огромния допинг скандал на Олимпийските игри в Торино през 2006 година. Пинтер обаче ще може да се състезава отново от месец март 2010 година, тъй като съда реши, че неговото наказание започва да тече от 1 март 2006 година.
Базираният в Лозана съд обяви, че е "имало притежаване на забранени вещества от страна на Юрген Пинтер и атлетът е намерен за виновен в съучастничество в нарушаване на анти-допинговите правила от страна на други атлети". Международният Олимпийски комитет и Световната Анти-Допингова Агенция разгледаха наказанието на Пинтер, след като италианската полиция направи акция в квартирата на австрийския тим преди Игрите. Полицията намери там кръвни банки, използвани спринцовки, игли за спринцовки и уред за измерване на нивото на хемоглобин, добавиха от CAS.






















Лудогорец
ЦСКА-София
Левски
Ботев Пд
Берое
Локомотив Пд
Манчестър Сити
Манчестър Юн
Челси
КоментариНапиши коментар
ОЩЕ КОМЕНТАРИ