Спортинг взе реванш от Шалке в Шампионска лига

Спортинг (Лисабон) вече диша във врата на Шалке 04 в Група G на Шампионска лига, след като взе реванш за несправедливата загуба с 3:4 в Гелзенкирхен и спечели с 4:2 домакинството си на „кралскосините“.

Гостите от Германия поведоха рано в резултата, след като в 17-ата минута Ислам Слимани си отбеляза злощастен автогол с глава в стремежа си да попречи на Ерик-Максим Чупо-Мотинг първи да стигне до топката след центриране в наказателното поле.

Наби Сар обаче изравни в 26-ата минута с първия си гол за Спортинг и се реваншира за нарушението, което направи и от което се стигна до попадението на Шалке. В 52-ата минута Джеферсон прекрати 7-месечната си голова суша и се разписа по отличен начин с мощен шут за 2:1.

Луис Нани продължи възходящата си форма, откакто се завърна в родния си клуб, като вкара третия си гол в Шампионска лига в 72-ата минута за 3:1. Денис Аого възстанови надеждите за Шалке в 88-ата минута, за да добави и попадение към асистенцията си в мача.

В 91-ата обаче Слимани се реваншира за автогола си през първото полувреме и подпечата изключително важната победа за домакините – 4:2.

В другия мач Марибор стигна до равенство 1:1 с Челси и записа трето реми с този резултат в турнира, оставайки на последното 4-то място в Група G с 3 точки. Спортинг вече има 4 и е трети, докато Шалке с 5 засега е на втора позиция, а лидерът Челси има 8 точки.