Спортинг и Божинов победиха с 2:0 тима на Живко Миланов

Отборът на Спортинг Лисабон постигна третата си поредна победа в груповата фаза на Лига Европа срещу отбора на Васлуй. Португалците се справиха като домакини с 2:0 над румънския си съперни.

Двубоят успя да се превърне в българско дерби след като за Васлуй на терена цял мач бе Живко Миланов, а Валери Божинов се появи на терена в последните 18 минути.

Румънците се държаха добре на терена до към 38-та минута, когато получиха червен картон и останаха с човек по-малко. Капитанът на Васлуй Уесли бе изгонен с директен червен картон след като удари без топка Жоао Перейреа.

Преди това обаче се видя, че Перейера извършва нарушение срещу бразилеца в наказателното поле. Малко преди това и Живко Миланов получи жълт картон за няколко поредни фаула.

Само пет минути след изгонването на Уесли, домакините успяха да вкарат. Матиас Фернандес нахлу чудесно в наказателното поле и подаде успоредно по голлинията на Евалдо, който откри резултата.

Домакините имаха пълната инициатива в мача след гола. В 70-та минута Фернандес отпразнува добрата си игра с хубав гол като влезе в наказателното поле и с удар под плонжа на вратаря покачи на 2:0. Веднага след това в игра за Спортинг се появи Валери Божинов. До края Спортинг се опитваше да вкара трети гол, но нямаше късмет. Божинов пък нямаше време да се включи качествено в мача и не се запомни с нищо влизането му.