Спортинг без Божинов продължава напред за Купата на Португалия

снимка: sporting.pt

Отборът на Спортинг (Лисабон) се класира за осминафиналите на турнира за Купата на Португалия, след като се наложи с 2:0 като домакин на Брага. Българският нападател на "лъвовете" Валери Божинов остана на резервната скамейка и не взе участие в срещата.

Лисабонският гранд стигна до успеха с два гола в първите 20 минути на мача, като Диего Капел откри резултата в 14-та минута, а крайното 2:0 оформи Емилиано Инсуа седем минути по-късно (21'). Брага завърши срещата с 10 души след червен картон на Елдерсон в началото на втората част.

Напред в турнира продължава и другият гранд от Лисабон - Бенфика, който надигра Навал с минималното 1:0. Носителят на трофея Порто пък отпадна изненадващо, след като беше пометен с 3:0 при гостуването си на Академика (Коимбра) в събота.