Спорен гол остави Атлетико на върха

Атлетико (Мадрид) направи още една решаваща крачка към изненадваща титла в Примера дивисион, след като „дюшекчиите” стигнаха до 1:0 срещу Виляреал в мач, в който възпитаниците очевидно се пестяха за двубоя срещу Барселона в Шампионска лига.

Все пак гостите ще имат претенции към съдията на двубоя, след като авторът на единствения гол Раул Гарсия извърши нарушение при гола си в 14’. Виляреал обаче с нищо не показа, че може да стигне до равенството в мача.

Благодарение на 3-те си точки Атлетико записа 6-а поредна победа в Примера и ще остане на върха поне до следващия уикенд. Отборът е със 79 точки – 4 повече от Барселона и 6 повече от Реал Мадрид. И двата отбора играят по-късно днес.

Виляреал пък остана на 7 точки от зона „Шампионска лига” и до края на първенството ще се бори за място в Лига Европа. Отборът е с 49 пункта на 7-о място.

Двата отбора се вкопчиха в здрава битка от самото начало, но „дюшекчиите” първи намериха път към вратата. Диего можеше да се разпише в началните минути, но ударът му от воле от дъгата на пеналта мина малко над вратата на Асенхо.

Все пак в 14’ падна ценният гол за Атлетико (Мадрид), който обаче ще бъде оспорван жестоко от съперника. Раул Гарсия се извиси при изпълнение на корнер и с глава откри резултата, но при отскока си извърши груб фаул срещу Гаспар – момент, останал без последствия за нападателя от съдията Мансано.

Това амбицира „жълтата подводница”, като играчите на тима доминираха в срещата до почивката, но Марио изпусна две добри положения, а след негова солова акция и центриране двама негови съотборници пропуснаха да изравнят. В края многоходова акция едва не завърши с гол, но удар на Пина беше блокиран от защитник.

През втората част домакините продължиха да играят пестеливо, като мислеха повече за мача срещу Барселона през следващата седмица. За тяхно щастие, това не им изигра лоша шега и те успяха да задържат крехкия си аванс.

Пербе беше най-голямата опасност за Куртоа, но при двата случая, в които се озова на стрелкова позиция, беше неточен. Гарсия и Соса пък пропуснаха да удвоят аванса на своите, но в крайна сметка това не се оказа от значение – 1:0.