Спорен гол изравни Рома на върха с Ювентус (ВИДЕО)

Рома се залепи за Ювентус на върха в Серия А след подновяването на битката за Скудетото през 2015-та година, след като спечели трудно с 1:0 гостуването си на Удинезе в двубой от 17-ия кръг на Калчото, благодарение на противоречив гол.

Единственото попадение в 17-ата минута с глава реализира Давиде Астори, но топката тупна в близост до голлинията и първоначално не бе сигурно дали я е преминала с пълния си обем. Асистентът на аутлинията дори не зачете гола, но след суматоха и съвещание между арбитрите, все пак, на Рома бе даден аванс в резултата.

След края на редовното време старши-треньорът на Рома Руди Гарсия лаконично коментира, че главният съдия взима крайното решение и няма основание за полемики, докато колегата му Андреа Страмачони изрази учудването си защо мнението на асистента не е било зачетено, след като функцията му е именно да помага в подобни спорни положения.

В крайна сметка Рома създаде далеч повече чисти положения и през второто полувреме можеше да увеличи многократно преднината си, а епизодичните усилия на Удинезе да стигне до равенството не се увенчаха с успех.

Така „вълците“ вече имат 39 точки – точно колкото лидерът и шампион Ювентус, който от 22 часа днес приема Интер в дербито на кръга в Торино. Удинезе пък остава с 22 пункта на 10-та позиция и може да бъде изпреварен от „нерадзурите“ (21 точки), ако те поднесат изненада на „Ювентус Стейдиъм“.

Рома запази добрата тенденция да не губи гостувания на стадион „Фриули“ в Удине, като вече е непобеден в три последователни визити. Балансът между двата тима на тази арена вече е 14 домакински победи, 16 успеха за гостите и 11 равенства.

Неприятната новина за Рома се оказа контузията на Адем Ляич в самия край на мача, като той може да пропусне дербито с третия в таблицата Лацио през уикенда.