Съперникът на Марица мачка в Германия

Подобно на Марица (Пловдив), германският Шверинер (Шверин) също загря за евросблъсъка между двата отбора с чиста победа във вътрешното първенство.  Преди да отпътуват за Пловдив за първи осминафинален мач от европейския клубен турнир за Купата на ЦЕВ, волейболистките на Феликс Козловски надиграха като гостиКьопеникер (Берлин) с 3:0 за само 69 минути игра.

Козловски използва една и съща титулярна седморка и в трите гейма, като си позволи смени само през последната трета част.  Интересно е, че извън игра остана една от най-резултатните му състезателки - Дженифър Геертийс, докато американският диагонал Ариъл Търнър изигра двубоя като посрещачка.

Топреализаторки на мача станаха бразилската четворка Луси Соуза Цийглер и словашката централна блокировачка Вероника Хрончекова, които отбелязаха по 10 точки за победата на Шверинер.  Хрончекова бе обявена и за най-полезен играч (MVP) в срещата.  С 10 точки се отчете и най-резултатната състезателка на Кьопеникер в мача – американката Джанийса Джонсън.

Така Шверинер остава начело в Бундеслигата, вече с 10 победи и 28 точки от 11 изиграни мача.  Германският тим гостува на Марица в зала Пловдивски университет в сряда, 9 декември, от 18:00 б.в., а преди реванша между двата отбора в Шверин на 15 декември съперникът на българския шампион посреща състава на Висбаден в зала Палмберг Арена Шверин"" на 12 декември за следващата си среща от Бундеслигата.