Съперникът на Гришо губи финал, оплаква се от контузия

Представителят на домакините Филип Колшрайбер спечели турнира по тенис на червени кортове в германския град Дюселдорф с награден фонд 485760 евро.

Поставеният под номер 1 Колшрайбер се наложи на финала над хърватина Иво Карлович с 6:2, 7:6(4) за 72 минути.

Така той заслужи пета титла в кариерата си, но първа от началото на май 2012 година, когато триумфира в Мюнхен също на родна земя.

Германецът, който е 29-и в света в момента, изигра отличен първи сет и не даде особени шансове на съперника си. Втората част беше значително по-оспорвана, като се стигна до тайбрек.

В него Колшрайбер поведе с 3:0, а след това и с 6:2 точки, което се оказа решаващо

. 210-сантиметровият Иво Карлович, който е съперник на Григор Димитров в първия кръг на започващия утре "Ролан Гарос", загуби и втория си финал за годината след поражението от Кей Нишикори (Япония) в мача за трофея в Мемфис (САЩ) през февруари.

"Доволен съм, че стигнах финала. Имам някои проблеми с кръста, но като цяло седмицата беше добра", коментира след срещата 35-годишният Карлович, който остана с пет титли в кариерата си.