Съперникът на ЦСКА стартира с равенство в шампионата на Словения

Словенският Мура (Мурска Собота), който е съперник на ЦСКА във втория кръг на турнира Лига Европа, започна новото първенство с домакинско равенство 1:1 срещу Рудар (Веление), предаде БТА.

Домакините откриха резултата в 61-ата минута чрез Етерович, а две минути преди края на редовното време гостите изравниха чрез Подлогар.

Подкрепяни от близо 2500 свои фенове и ентусиазирани след успеха срещу азерите от ФК Баку, играчите на Мура се постараха да пренесат настроението и в играта си. След неубедителни първи минути постепенно те пренесоха събитията в полето на Рудар.

Така например Мате Етерович пропусна да открие резултата в 32-ата минута след пробив и подаване на Леон Хорват, а до края на първата част вратарят на гостите Матияж Рожман спаси удари на Йелич, Нино Коутер и Ерик Янжа.

Първото добро положение след почивката за домакините беше превърнато в гол от Мате Етерович. Отличният в този мач Драган Йелич намери Коутер в центъра на защитата, а той с едно докосване върна към Етерович, който от 8 метра прати топката в мрежата.

След това играчите на Мура се опитаха да държат противника си далече от вратата, но сгрешиха две минути преди края. Елвис Братанович намери Матея Подлогар, който остана сякаш забравен от защитата на Мура и той успя да преодолее вратаря Филип Дракович.

Състав на Мура: Филип Дракович, Майер (46- Среш), Бохар, Леон Хорват, Крамар, Ерик Янжа, Нино Коутер, Драган Йелич, Мате Етерович (84- Грушковняк), Марушко.