Съперниците на младежите с равенство

Шотландия остана на второ място в квалификационна група 10 за Евро 2013 за младежи след равенство 2:2 у дома срещу Австрия. Българските младежи са в същата група и днес имат мач с тима на Люксембург.

Джордън Роудс се отличи с два гола в полза на "гайдарите", които изоставаха на два пъти в резултата. Роудс, който вкара хеттрик на Люксембург при победата с 5:1, се разписа в 37-ата и 64-ата минута двубоя.

Андреас Вайман в 15-ата и Дени Алар в 42-ата минута два пъти дадоха аванс в полза на гостите. Вайман откри резултата след четвърт час игра с хубав далечен удар, но 8 минути преди почивката Роудс изравни с глава след центриране на Грег Уайлд.

В 42-ата минута Флориан Харт центрира и на близката греда Алар с глава върна аванса в полза на гостите. В средата на второто полувреме Роудс вкара второто си попадение в мача, като направи добавка след удар на неговия съотборник Питър Поулет и спасяване на вратаря Хайнц Линдер, информира БТА.

Резултатът остави шотландците на второ място в групата с актив от 5 точки, Австрия е на трета позиция с една точка по-малко. Лидер в подреждането до момента е фаворитът Холандия с 9 точки след 3 изиграни мача. България се намира на четвъртото място с 1 точка от два мача. По-късно днес "трикольорите" посрещат аутсайдера Люксембург.