Спас Делев дебютира за Лас Палмас със загуба

Спас Делев направи неофициален дебют за новия си клуб Лас Палмас в контролна среща с португалския Маритимо, загубена с 0:2. Българският нападател беше на терена през първото полувреме на мача, който се игра пред близо 4 0000 зрители на остров Мадейра.

23-годишният национал премина във втородивизионния испански Лас Палмас миналата седмица, подписвайки 2-годишен договор с тима от Канарските острови. Футболистът от село Ключ разтрогна контракта си с ЦСКА през лятото заради неполучени заплати и премина в испанския клуб като свободен агент.

Делев ще носи фланелка с номер 22 в Лас Палмас, а в договора му е заложена клауза за откупуване в размер на 6 милиона евро.

Головете за Маритимо реализираха Адмилсон Барос пет минути след началото на второто полувреме и Филипе Сантос в 58-ата минута на срещата. След почивката старши треньорът на испанския тим Серхио Лобера пусна в игра изцяло нов състав.

"Твърде рано е да се дава оценка на Делев. Той се присъедини към отбора с огромно желание и много иска да покаже своята ефективност", заяви Лобера.

Шампионатът в Сегунда Дивисион стартира на 16 август. Съперник на Лас Палмас в първия кръг ще бъде Депортиво Ла Коруня.