Спартак взе крехък аванс над "фенерите"

Руският гранд Спартак Москва си осигури крехък аванс в дербито с Фенербахче за влизане в групите на Шампионската лига.

Тази вечер московчани постигнаха труден успех с 2:1 над гостуващите "фенери" в среща от плейофната фаза на турнира, което и предполага изключително интригуващ реванш в Истанбул след седмица.

Първото полувреме на "Лужники" протече без голове, но след почивката се стигна и до развръзка.

Емануел Еменике взриви трибуните и изведе Спартак напред в 59, ала отговорът на турците не закъсня. Шест минути по-късно новото попълнение Дирк Кайт се възползва от асистенция на Муса Соу и изравни.

В 69' Спартак все пак достигна до крехък аванс преди реванша, благодарение на Комбаров, който оползотвори подаване на МакГийди за крайното 2:1.