Спартак (Вн) и Раковски оставиха интригата за реванша

Спартак 1918 /Варна/ и Раковски не успяха да се победят и завършиха 2:2 в първия си мач от 1/16 финалите за Купата на България.Домакините на два пъти повеждаха в резултата, но гостите успяваха да изравнят.Крайният победител ще стане известен след срещата реванш в Раковски.

Срещата започна равностойно, като играта бе предимно между двете наказателни полета. Първото по-сериозно голово положение бе за гостите в 15-та минута, когато Добрин Орловски получи топката в наказателното поле на Спартак и стреля, но вратарят Мирослав Марков изби топката в корнер.При изпълнението му Константин Атанасов насочи топката точно към вратата, но отново вратарят бе на висота и спаси.

Домакините поведоха в резултата в 18-та минута. Георги Димитров бе изведен между двама бранители на Раковски в наказателното поле и с шпагат насочи топката в мрежата на гостуващия отбор.

Раковски успя да изравни резултата в 31-та минута. След центриране от корнер, вратарят на Спартак Мирослав Марков се размина с топката, тя попадна у Иван Димов, който от няколко метра вкара за 1:1.

Веднага след подновяването на играта след почивката домакините отново поведоха в резултата. Георги Димитров се възползва от колективна грешка в отбраната на Раковски и отбеляза втори гол за Спартак в 46-та минута.

В 55-та минута гостите можеха да изравнят резултата. Иван Димов стреля с глава с плонж, но вратарят спаси удара му. В 58-та минута Иван Площаков отклони топката с глава, но тя попадна право в ръцете на вратаря на Спартак.

Гостите успяха да изравнят резултата за втори път в 71-та минута. За Раковски с глава след центриране от корнер и неубедителна намеса на вратарят Мирослав Марков се разписа Денис Генчев.