Спартак (Плевен) се завърна в професионалния футбол

Отборът на Спартак (Плевен) направи дългоочакваното си завръщане в професионалния футбол, след като кръг преди края е недостижим на върха в Северозападната В група.

В мач от 29-ия кръг плевенчани разгромиха с 4:0 тима на Академик (Свищов) и така събраха 80 точки. На второ място е Локомотив (Мездра) със 76 т., следван от Ботев (Козлодуй) с 61 т.

Срещата се игра в град Левски заради наказание на отбора от Плевен. Спартак доминираше през целия мач и четирите гола във вратата на Академик бяха най-малкото, с което свищовлии се отърваха.

Цветан Петров откри след 35 минути игра, а малко след това Васил Шопов удвои преднината на плевенчани. Резултатът стана класически десетина минути след подновяването на играта, когато точен бе Симеон Рудашки. Крайното 4:0 бе оформено от Атанас Атанасов с изстрел от дистанция в самия край на мача.

Така след равенството на Локомотив (Мездра) със съименниците им от Горна Оряховица, плевенчани останаха недостижими на върха в класирането и от следващия сезон ще играят в Б група.