Спартак Капитол загуби и третата си контрола в Сърбия

Спартак Капитол загуби за втори пореден път от КК Морава Хан и общо за трети по време на контролите, които изигра в Сърбия. След 78:82 от Здравлье (Лесковац) и 76:86 от КК Морава Хан вчера по обяд българският тим отстъпи с 83:86 от домакините.

Вероятно заради необичайния час (12 на обяд) и двата отбора имаха много брак в действията си. Гостите обаче компенсираха с много борба в подкошието и бавно, но уверено, увеличаваха аванса си, за да стигнат в началото на последната четвърт до 10 точки.

В този момент треньорският състав на сръбския тим смени личната защита със зонова и този ход се оказа ключът към победата. Цялата последна част треньорският щаб на Спартак Капитол не можа да намери противодействие на тази отбрана и в крайна сметка се стигна до третото поражение, но пък то бе с най-малка разлика.

Въпреки загубите, ръководството на тима отчете трите проверки като много полезни, защото отборът се е срещнал със състави, представители на една от най-силните баскетболни школи в света.

Не е изключено до подновяването на първенството (3 февруари) някой от двата сръбски отбора да върнат визитата в София, но за това ще се разбере в началото на следващата седмица.