Съотборниците ми се борят до смърт за всяка точка, радвам се че победихме, призна Меси

Голямата звезда на аржентинския национален отбор по футбол Лионел Меси разкри, че победата над Чили с 2:1 е била изключително важна за "гаучосите". Двата тима премериха сили в квалификация от зона Южна Америка за класиране на Световното първенство в Русия през 2018. Домакините откриха резултата чрез Фелипе Гутиерес в 12-ата минута, но в рамките на шест минути гостите осъществиха пълен обрат след попадения на Анхел Ди Мария в 19-ата и Габриел Меркадо в 24-ата минути.

„Трябваше да победим на всяка цена. Иначе бях щастлив от факта, че мога отново да бъде редом до моите съотборници, които винаги се борят до смърт за всяка точка”, заяви Меси след мача.

Успехът изкачи Аржентина на четвърто място в класирането с актив от 8 точки, колкото има и третият Парагвай. Чили остава на шестата позиция с точка по-малко, докато лидер е съставът на Еквадор с 13 пункта.