Солиден ЦСКА не се даде на гранда Динамо (Киев) (ВИДЕО)

ЦСКА направи престижно 2:2 в контрола срещу гранда Динамо (Киев). Украинците се виждаха победители, защото водеха до продълженията. Тогава съдията свири дузпа за софиянци, която бе реализирана от Кирил Десподов, който фиксира ремито.

Попаденията за украинците реализираха Буялски и Гонзалес. Точен за ЦСКА след само 4 минути игра, беше Руй Педро. За футболиста на "армейците" това беше трети пореден гол в контролите през тази зима.

С този мач серията от проверки на българския тим срещу състави от Източна Европа приключи Преди да срещнат киевчани, момчетата на Стамен Белчев победиха Локомотив (Москва) с 2:1, а след това загубиха с 2:4 от друг член на руската Премиерлига - Рубин (Казан). Следващите съперници ще бъдат корейският Сувон Самсунг Блууингс и датският Сьондериске.

Първото полувреме започна добре за "червените", като след само 4 минути игра те вече водеха в резултата. Третия си пореден гол за отбора вкара Руй Педро, който се разписа след разбъркване в полето на съперника.

Натискът на символичните домакини продължи, но футболистите на Динамо съвсем не изглеждаха притеснени от този факт. Малко по малко съставът от Киев наложи превъзходството си и започна да владее топката все по-често. Резултатът от това не закъсня.

Само в рамките на 3 игрови минути - между 36-ата и 39-ата, Динамо направи обрата пълен, с голове на Буялски и Гонзалес.

Първият се разписа при не особено опасна, но пък бърза акция на тима си, докато вторият, въпреки не особено впечатляващите си физически параметри, надскочи Бодуров и реализира попадение за 1:2, при което и приключиха първите 45 минути от мача.

През второто полувреме треньорите наблегнаха по-скоро на изпробването на различни игрови постройки.

В игра се появиха почти всички резервни футболисти на двете единайсеторки, което със сигурност повлия върху качеството на предложения футбол.

Промяната в резултата дойде в заключителните секунди от мача, когато ЦСКА-София получи право да изпълни дузпа.

Десподов бе точен от бялата точка и по този начин спаси състава си от загубата.