
Роберто Солдадо заяви, че трябва да продължи с доброто си представяне с фланелката на Валенсия, за да попадне сред избраниците на Висенте дел Боске за Евро 2012 година.
Нападателят отбеляза хеттрик за Испания при разгромната победа с 5:0 над Венецуела в контрола, която се изигра в сряда. Въпреки това Солдадо заяви, че това по никакъв начин не му гарантира повиквателна за европейското първенство.
„Дел Боске няма да ме викне само заради представянето в сряда срещу Венецуела, затова трябва да продължа доброто си представяне с Валенсия", заяви нападателят пред „AS".
"Има два месеца преди да приключи сезона и чак тогава ще бъде определен съставът. Ако искам да съм на Евро 2012, трябва да вкарвам през следващите 2 месеца".
„Торес, Негредо, Вия и Йоренте са много добри нападатели и конкуренцията ще бъде голяма".
Солдадо също така засипа с похвали своите съотборници от мача в сряда, които му помогнаха да отбележи невероятния хеттрик.
„Ако съм отбелязал хеттрик само с по едно докосване, то е защото всяко докосване на Испания е перфектно", зави най-добрият испански нападател в момента. „Когато един нападател може да отбележи без да обработва топката, то това е, защото неговите съотборници са му осигурили тази възможност".
„Да играш в националния отбор е много лесно, след като свикнеш със скоростта, с която се играе. Това е един фантастичен отбор и се радвам, че съм част от него".
Солдадо ще има възможност да докаже себе си пред Дел Боске още в неделя, когато неговата Валенсия гостува на Гранада в Примера дивисион.
КоментариНапиши коментар
ОЩЕ КОМЕНТАРИ