Соколов с 23 точки при успех на Халкбанк

Отборът на Халкбанк записа втора поредна победа в турското волейболно първенство, след като надигра с 3:1 (25:21, 27:29, 25:22, 25:22) гейма тима на Истанбул ББ като гост в среща от втория кръг.

Българската звезда на турския шампион Цветан Соколов изигра нов силен мач и завърши с 23 точки – 19 в нападение при ефективност от 45%, един ас и три блокади.

Бурутай Субашъ добави още 11 точки за победителите, докато за домакините Кадир Джин се отличи с 19 пункта.

След този успех Халкбанк е на второ място в класирането с пълен актив от шест точки. В следващия кръг Соколов и компания приемат Шахинбей, а срещата е на 29 октомври.

Интересното е, че днес Шахинбей отнесе с 3-0 (25-23; 25-13; 25-19) гейма като домакин тима на Гюмюшхане Торул Генчлик. За гостите Златан Йорданов игра цял мач и завърши с осем точки – шест в атака и по една от блокада и сервис.