Соколов разгроми Краси Георгиев в БГ дербито в Италия

снимка: bgvolleyball.com

Българският национал Цветан Соколов и тимът му Кучине Лубе (Чивитанова) спечелиха "българското дерби" на кръга в италианската волейболна Серия А1. Те разгромиха отбора на Краси Георгиев - Порто Робур Коста Бундже (Равена). Шампионите надиграха категорично "лъвовете" с 3:0 (25:14, 25:20, 26:24) в отложен двубой от втори кръг. Победата е осма за волейболистите на Джампаоло Медей, като те имат само 1 поражение.

Диагоналът на България завърши срещата с 10 точки (1 ас, 2 блокади), а кубинецът с италиански паспорт Османи Хуанторена бе най-резултатен с 14 точки (1 ас, 1 блокада). За Равена Краси Георгиев бе на терена в първия гейм и влезе като резерва в третия, записвайки 4 точки на сметката си (1 блокада). Паул Бухегер приключи с 14 точки (1 ас, 1 блокада).

Така Лубе се изкачи на втората позиция в таблицата с 23 точки (8 победи, 1 загуба), само на точка от лидера Перуджа (8 успеха, 0 поражения). Равена е на четвърто място със 17 точки (5 победи, 3 поражения).