Соколов остава номер 1 в Италия

Българският национал Цветан Соколов остава реализатор №1 в италианската Серия А1 и след изиграването на вчерашните срещи от 12-ия кръг.

Цецо заби 16 точки при загубата на Кунео с 0-3 срещу Кастелана Гроте и вече има 238 пункта в своя актив. Българинът продължава да бъде със страхотната ефективност от 5,80 точки средно на гейм.

Втори в класацията е латвийският диагонал на Модена Гундарс Целитанс с 231 пункта, а на трето място е холандецът Нийлс Клапвайк от Вибо Валентия с 219. Матей Казийски е на 17-а позиция със 132.

При нападателите Соколов е лидер със 197 точки, постигнати от атака. Втори е Клапвайк със 192, а трети е Целитанс със 190, докато Казийски е 19-и със 106.

При изпълнителните на сервис начело е Османи Хуанторена от Тренто с 22 аса, с колкото е и Иван Зайцев (Мачерата). Матей Казийски и Цецо Соколов са четвърти и шести съответно с 19 и 16 точки от начален удар.

При блокировачите Виктор Йосифов (Кастелана Гроте) е номер 2 с 40 успешни блока, а лидер е Марко Подрашанин (Мачврата) с 45. Соколов е на девета позиция с 25 блокади.