СНИМКИ: "Лъвиците" с безупречен старт в Пуерто Рико

снимка: fivb.org

Националният отбор по волейбол за жени стартира с убедителна победа над домакина Пуерто Рико с 3:0 гейма в първия си мач на Световното Гран при.

Момичетата на Марчело Абонданца спечелиха с лекота в отделните части на 21, 20 и 10 за час и 11 минути игра.

Срещата се игра в град Маягуес пред 2800 зрители. Това е трета поредна победа за България в турнира, с което тимът заема осмо място във временното класиране с 9 точки.

За Пуерто Рико поражението е четвърто поредно за Гран при.

Най-резултатна за българския отбор бе Страшимира Филипова с 13 точки. Добриана Арабаджиева и Елица Василева добавиха по 12 точки.

Пуерто Рико - България - 0:3 (21:25, 20:25, 10:25)

Съставът на България: Лора Китипова 3, Добриана Арабаджиева 12, Христина Русева 3, Елица Василева 12, Страшимира Филипова 13, Емилия Николова 8, Мария Филипова-либеро (Диана Ненова 1, Десислава Николова, Цветелина Заркова 2, Мария Каракашева 1, Славина Колева)