СНИМКИ: Левски триумфира с титлата при младежите

Младежите на Левски записаха втора поредна титла в първенството при младите ни таланти, след като в зрелищен мач в "Арена Армеец" малките сини лъвове стигнаха до победа с 82:72 над бойкия тим на Овергас.

В първата четвърт доминацията беше на страната на Овергас, но в крайна сметка опита на Алекс Сименонов и най-вече Димитър Димитров, който спечели приза "Рачо Колев" за най-добър млад баскетболист, си каза думата и Левски триумфира.

Най-полезен в мача беше именно той, след като наниза 24 точки и овладя 8 борби. Алекс Симеонов пък завърши с 19 точки и 9 борби. За Овергас Дамян Стоянов и Антонио Илиев завършиха с по 20 за играчите в зелен екип.

Срещата започна равностойно, но стрелбата от далеч на баскетболистите на Овергас проработи и Дамян Стоянов поведе своя отбор към аванс между 5 и 7 точки, но Димитър Димитров не позволи на разликата да расте и собственоръчно навакса част от изоставането на Левски и след първите 10 минути символичните домакини водеха с 3 точки - 26:25.

След направените смени обаче играта на Левски прибоди нов облик, а и вторият най-добър играч "сините" Алекс Симеонов се разигра и в крайна сметка след едва един успешен изстрел през първата част вкара 16 точки във вторите 10 минути. В същото време Овергаз намали сериозно процента си в стрелбата от средно и далечно разстояние.

Все пак във финалната минута Дамиян Стоянов вкара нови две тройки за своя отбор и "сините" се оттеглиха на почивка със 7 точки аванс при 41:49. Втората част беше и най-красивата в мача, като 300 зрители в "Арена Армеец" видяха няколко забивки и страхотни атаки от страна на играчите в зелено.

Второто полувреме започна отново с предимство за Овергас, когато символичните домакините успяха да намялят изоставането си до три точки, но от там нататък Левски беше господар на терена. Въпреки че стрелбата на тима, особено от далечно разстояние, не вървеше, играта в защита на "сините" беше отлична и с много добри бързи атаки отново стигнаха до двуцифрен точков аванс на старта на последните 10 минути.

В края на двубоя Овергас опита преса, която успя да смути изнасянето на топката от страна на играчите в бял екип, но пропуските на зелените станаха много, процента им в стрелбата се сниши до 37%. Това беше и основната причина Левски да спечели със 72:82 и да се поздрави за втора поредна година с титлата.