СНИМКИ: Балканска радост насред Германия

Късно снощи Галатасарай изигра един от най-силните си мачове изобщо през новия век, след като в среща реванш от Шампионската лига спечели драматично с 2:3 гостуването си в Гелзенкирхен на силния Шалке 04.

Победата е изключително сладка за турския гранд, който беше считан за абсолютен аутсайдер изобщо в турнира, а шансовете на тима срещу Шалке след първия мач (1:1 в Истанбул) бяха сравнение почти до нулата.

Фанатизираните фенове на тима бяха пропътували дългото разстояние до Гелзенкирхен, за да видят своите любимци, които им поднесоха страхотен подарък и влязоха в топ 8 на най-силните тимове на Стария континент.

Самата среща също протече изключително емоционално, като още в 17-та минута домакините дадоха заявка, че няма да изпуснат Галатасарай и ще се класират напред.

Футболистите на Фатих Терим обаче не се предадоха и реагираха много бързо, като обърнаха до 1:2 още до края на полувремето, а Йълмаз се отчете с 8-ия си гол в турнира, изравнявайки се с Кристиано Роналдо при голмайсторите в турнира.

Втората част премина тежко за Галатасарай, като Бастош успя да изравни още в 63-та минута и даде импулс в играта на своите. Турският тим обаче издържа, а в 95-та минута феновете на тима избухнаха в неистова радост, когато Булут прати своя тим сред четвъртфиналистите в турнира.

Радостта сред футболистите беше неизмерима, като дори играчи като Дрогба и Снайдер, които са печелили най-престижната титла във футбола, бяха на седмото небе след невероятния успех.

Предлагаме ви сами да се убедите в искреното щастие на турския гранд, като разгледате галерията под статията!