Снежна виелица връхлетя юношите в Германия

снимка: bfunion.bg

В изключително тежки за футбол условия и при обилен непрестанен снеговалеж националният отбор на България до 19 г. и мъжкият тим на ТВ Ян Левесте, който се състезава в четвърта лига, завършиха наравно 1:1.

Очертанията на терена почти не се виждаха, а снегът беше покрил изцяло игрището още преди загрявката на двата отбора. Тежките условия осуетиха първоначалните планове спарингът да се проведе на стадион "Аугуст Венцел" в Барзингхаузен.

Вместо това 90-те минути бяха преместени на спортния комплекс "Фуксбахтал", който е съвсем близо до хотела на "лъвовете". Двубоят буквално се игра на една врата - тази на домакините, като българите имаха страхотен превес.

В 16-та минута Кристиян Петков се озова на стрелкова позиция след пробив на Борислав Цонев, но не намери очертанията. В 20-та удар с глава на Долапчиев след центриране на Петков бе спасен от вратаря.

В 26-та минута Цонев стреля от границата на пенала, но неточно. Ян Левесте откри резултата от несъществуваща дузпа в 42-ата минута, отсъдена за нарушение на Радослав Терзиев. Куриозното в случая беше, че съдията първо отсъди пряк свободен удар, а след това, виждайки отпечатъците в снега, промени решението си на 11-метров наказателен удар.

Българите отговориха моментално с попадение на Григор Долапчиев в ответната атака. Таранът бе изведен от Красимир Станоев и прати топката в мрежата с премерен удар. В 47-та минута Расим пропусна от чиста позиция след пас на Петков. Отново той в 63-та стреля от далече, но в аут. В 80-тата Расим пробва и изстрел директно от фаул, но вратарят изби.

В 82-та удар на Запрянов отново бе отразен от германския вратар. В 84-тата след хубав пробив на Расим Христо Кирев се озова на добра позиция, но ударът му срещна левия страничен стълб на германската врата. В 87-та Долапчиев получи топката от Гамаков, пробва техничен удар с пета, но топката мина на сантиметри от гредата в аут.

"Условията бяха изключително тежки, но въпреки това момчетата показаха желание, характер, мъжество да победим. Дузпата бе подарък от съдията за домакините, тъй като не се виждаше начин, по който те щяха да отбележат. Показахме старата слабост - липсата на хладнокръвие пред гола, но въпреки това съм доволен от начина, по който стояхме срещу един мъжки отбор, който ни превъзхожда физически. Предстои ни много работа, за следващите лагери съм сигурен, че ще изчистим слабостите", каза старши-треньорът на нашите Владимир Стоянов.

Българската делегация се прибира на родна територия утре малко след 16:00 часа.