Снежна канонада и слаб Левски на Герена

Левски и Берое направиха супер безлично 0:0 на Герена в мач от 23-ия кръг в Първа лига. "Сините" имаха само 1 голово положение през целия мч, а гостите от Стара Загора - 3. Дори червеният картон на Педро Еуженио от заралии 25 минути преди края на даде импулс на импотентния тим на Делио Роси.

Малкото публика на "Георги Аспарухов" не спря да цели със снежни топки играчите на Берое и съдиите. На няколко пъти имаше уцелени футболисти и рефери и трябва "сините" задължително да бъдат сурово наказани, както предвижда правилникът на БФС. Всичко друго би било необяснимо.

Зрителите се изнервиха и от своите любимци и към края на мача здраво ги освирка. Продължава обаче традицията Левски да не пуска голове като домакин през този сезон. Не се брои срещата с ЦСКА (2:2), която бе на "Васил Левски". Така настоящият тим на "сините" записа 1003 минути без допуснат гол, с което подобри постижението от периода 1970-1971 година - 942 минути.

Преди срещата бяха почетени легендите на клуба Павел Панов и Цветан Веселинов - Меци, както и Георги Марков. Тримата бивши играчи на столичани напуснаха този свят през последните седмици. Химнът на България пък звуча в чест на 140 години от Освобождението на България от турско робство. Играчите на Левски играха с черни ленти.

След срещата "сините" имат 46 точки на третото място и загуби всякакви шансове за титла. Берое пък здраво държи супер ценната за евроучастие четвърта позиция с 41 пункта.