Снежен рай за ЦСКА, Ботев потъна в преспите на Армията

снимка: lap.bg

ЦСКА би с късмет, но и с ефективност Ботев с 2:1 В София. Дербито от последния за полусезона 20-ия кръг не трябваше да се състои (не и тази вечер), защото теренът на стадион "Българска армия" приличаше повече на арена за биатлон или хокей на лед, но не и за футбол. Непригодните условия отложиха срещата с час и половина, но в крайна сметка отговорните лица - съдията Драгомир Драганов и делегатът решиха мач да има. Над 100 души чистиха Армията с гребла и машини, за да изтикат преспите извън очертанията.

Двата тима бяха ужасени от снега, но шефовете натиснаха, защото утре куп чужденци от двата състава поемат със самолети към родините си за почивка. Билетите за аеропланите отдавна са резервирани и двата клуба предпочетоха да си спестят солидни суми за нови билети, рискувайки здравето на футболистите.

На трибуните имаше срамно малко публика, но това е обяснимо предвид атмосферните дадености тази нощ. Интересното е, че агитката от бултраси бе по гласовита от феновете на домакините в Сектор А. В емблематичния Сектор Г нямаше никого.

В ада на Борисовата градина Ботев не показа мъжество и характер, каквито са най-важни в подобни условия. "Армейците" обратно - демонстрираха повече воля и бързо се нагодиха към хлъзгавия терен. Към вратата на Кайзер се заредиха доста атаки, които не вещаеха нищо добро за "канарчетата".

Логичното се случи в 14-ата минута. Тогава Десподов овладя на десния фланг, центрира остро, а топката придоби допълнителна скорост и отскочи изненадващо за защитата заради заснежено място. Късметът се усмихна на Али Соу, който с глава отблизо нямаше проблем да реализира - 1:0 за ЦСКА.

Ботев имаше добър шанс да изравни след класна акция, при която пас към Стивън Петков бе избит в последния миг от Чорбаджийски. В противен случай голаджията на гостите щеше да вкара на празна врата.

Малко преди да изтече половин час ЦСКА удвои. Отново Десподов осъществи чудесен рейд и пусна към непокрития Али Соу. Тъмнокожият нападател нахлу в наказателното поле с хубаво докосване и после с десния крак стреля в близския ъгъл, което бе достатъчно, за да стане резултатът 2:0.

През втората част сякаш мачът се доиграваше. ЦСКА мислеше как да убие темпото и да не дава шанс на Ботев да мисли за точки. Пловдивчани пък блеснаха моментно в средата на частта. Тогава Филип Филипов центрира, а Серкан Юсеин с глава намали резултата - 1:2. За повече обаче пловдивчани нямаха сили, макар че в края вкараха, но съдиите отсъдиха спорна засада. Те не успяха да се отскубнат от снежния капан, с което поразвалиха добрите впечатления от последните си 3 победи.

Така ЦСКА ще зимува на второ място, а Ботев - на пето. "Армейците" са на 6 точки от лидера Лудогорец, а "канарчетата" на 1 от четвъртия Берое.