Съндърланд се добра до точката срещу Саутхямптън

Съндърланд измъкна 2:2 срещу гостуващия Саутхямптън в мач от 22-ия кръг на английското първенство.

Възпитаниците на Маурисио Почетино пропиляха два гола аванс и с 31 точки останаха на девeто място във временното класиране. Домакините пък прекъснаха серия от три поредни победи във всички турнири, като се изкачиха на 18-а позиция с 18 точки.

Двубоят започна отлично за южняците, които успяха да поведат още в петата минута след прецизен удар на Джей Родригес от дъгата пред наказателното поле в долния десен ъгъл на Вито Маноне.

Малко по-късно след удар на Люк Шоу и рикошет топката се отби от страничната греда на Маноне. Рики Ламбърт пък стреля на сантиметри край целта, а Родригес пропусна да удвои от чиста позиция, като стреля слабо в ръцете на вратаря на домакините.

В 31-ата минута Деян Ловрен заслужено направи 2:0, след като засече от въздуха от десетина метра центриране на Стивън Дейвис от корнер. В ответната атака Съндърланд стигна до попадение при първото си положение. Адам Джонсън центрира от дясно към непокрития Фабио Борини, който спря на гърди и от 7-8 метра преодоля Артур Боруц.

През втората част домакините заиграха по-добре, но стигнаха до изравняването с голяма доза шанс. В 71-ата минута Крейг Гарднър намери Джонсън на десния ъгъл на наказателното поле и той шутира към вратата, топката премина през ръцете на неубедителния в ситуацията Боруц и спря за втори път в мрежата на гостите, обобщава БТА.