Съндърланд с ценен успех като гост над Норич

Отборът на Съндърланд взе много важна победа в битката за спасение във Висшата лига, след като разби прекия конкурент Норич с 3:0 като гост в първи мач от 34-ия кръг.

Преди кръга "канарчетата" имаха преднина от 4 точки пред днешния си съперник и с един успех можеха да се доближат много до спасението, но "черните котки" се представиха по-добре на "Кероу Роуд" и заслужено стигнаха до трите точки.

Домакините имаха териториално предимство през първата част, но в 41-та минута Фабио Борини даде преднина на Съндърланд от дузпа, отсъдена за нарушение срещу него. Малко след почивката гостите вкара втори гол, дело на централния нападател Джърмейн Дефоу.

Възпитаниците на Норич се хвърлиха в атака в търсене на обрат, но така и не успяха да стигнат до гол, а в края на мача бяха наказани на контраатака и Дънкан Уотмор оформи крайното 3:0 в полза на Съндърланд.

След този мач Норич остава на 17-та позиция с 31 точки, докато Съндърланд е едно място по-надолу в подреждането с 30 точки и мач по-малко.