Съндърланд прибира Джърмейн Пенант

Крилото на Ливърпул Джърмейн Пенант може да продължи кариерата си в Съндърланд, съобщава днес таблоидът The Sun.

 

Контрактът на Пенант с мърсисайдския клуб изтича през това лято, поради което той ще бъде свободен да напусне "Анфийлд" като свободен агент. Бившият младежки национал на "Трите Лъва" изкара втората половина на последния сезон под наем в Портсмут, но от "Фратън Парк" решиха да не го ангажират за постоянно.

 

В основата на интереса на "черните котки" към 26-годишния футболист стои новия мениджър на тима Стив Брус, който е дългогодишен почитател на качествата му. Очаква се Пенант да получи предложение за тригодишен контракт, по време на който той ще прибира по 65 хиляди паунда на седмица.