Съндърланд отчая Нюкасъл в дербито на Севера

Съндърланд нанесе тежка загуба с 3:0 на Нюкасъл в северняшкото дерби на английската Висша лига.

"Черните котки" сразиха големия си съперник насред неговия "Сейнт Джеймсис Парк", с което и постигнаха втори пореден успех в шампионата. Така Съндърланд събра 24 точки и се изкачи на 12-о място в таблицата, докато Нюкасъл остава 8-и с 37 пункта.

Още до почивката срещата протече кошмарно за домакините, които така и не успяха да намерят играта си в днешното дерби.

Още в 19' Анита по глупав начин фаулира Бардзли в наказателното поле на Нюкасъл, а Фабио Борини хладнокръвно вкара дузпата за 0:1.

Минути по-късно Съндърланд успя и да удвои аванса си. Тим Крул не успя да се справи с рикоширал изстрел на Колбек, а притичалият Адам Джонсън отбеляза за 0:2.

През вторите 45 минути ситуацията на Нюкасъл стана още по-тежка. "Свраките" така и не успяха да намерят път към вратата на Вито Маноне, а десет минути по-късно резултатът стана и класически в полза на Съндърланд. Фабио Борини се отчете и с асистенция, а Джак Колбек оформи крайното 0:3 в полза на "черните котки" на Густаво Пойет.

Newcastle United 0-3 Sunderland - All Goalsby soccer-highlights