Съндърланд изплува за сметка на Кардиф

Съндърланд разгроми Кардиф Сити с 4:0 в среща от 36-ия кръг на Премиършип и се измъкна от зоната на изпадащите.

Тимът от Уелс пък остана на последната 20-а позиция. Там компания му правят Норич, който снощи беше съсипан с 0:4 от Манчестър Юнайтед, както и Фулъм. До края на шампионата в Англия има само два кръга.

Конър Уикъм се превърна в герой за Черните котки, след като вкара два гола в директния сблъсък. Той откри резултата в 25-ата минута след подаване на Себаситан Ларсон, а в последната минута на първото полувреме Фабио Борини удвои преднината на домакините от дузпа.

Дузпата беше доста спорна, но съдията Фил Дауд видя нарушение на испанския защитник на гостите Хуан Кала в гръб срещу Уикъм. Освен всичко Кала видя и червения картон, така уелсците продължиха през второто полувреме с десет души.

Резервата Емануеле Джакерини добави трето попадение във вратата на Дейвид Маршъл в 75-ата минута след пас на Борини, а Уикъм увенча геройското си представяне с нов гол 10 минути по-късно.