Съндърланд достигна 1/4-финалите на ФА Къп

Съндърланд победи гостуващия Саутхямптън с 1:0 и се класира за четвъртфиналите на ФА Къп. Единственото попадение под дъжда на "Стейдиъм ъф Лайт" реализира Крейг Гарднър в 49-ата минута. Той се разписа със силен удар от 20 метра, при който топката се удари в напречната греда и тупна зад голлинията на Калвин Дейвис.

През първата част играта беше равностойна и двата тима трудно стигаха до положения. След почивката Съндърланд успя да поведе рано, а в 74-ата минута резервата Конър Уикъм можеше да удвои, но отблизо засече добро подаване на Себастиан Ларсон от дясно право в тялото на Дейвис.

В последните минути Саутхямптън натисна и можеше да стигне до изравняване. В 79-ата минута Натейниъл Клайн нахлу в дясно в наказателното поле и подаде пас по тревата към Адам Лалана, който от 4-5 метра засече край целта.

Две минути по-късно Рики Ламбърт направи пропуска на мача, след като от 2 метра стреля над гредата след ново добро подаване на Клайн от дясно.

Съндърланд, който е финалист в турнира за Купата на Лигата, все пак удържа до края и продължава напред и в тази надпревара.