Снайдер покоси Фенербахче в голямото турско дерби

Галатасарай прекъсна поредицата си от 5 последователни мача без успех и спечели с 1:0 голямото дерби на Турция срещу лидера във временното класиране Фенербахче.

Пред пълните трибуни и невероятна атмосфера на стадион „Тюрк Телеком Арена“ Уесли Снайдер реализира единственото попадение още в 9-ата минута и донесе успеха на тима си.

Въпреки престижната победа, Галатасарай остава с нищожни шансове за титлата в турската Супер тото лига, защото с актива си от 53 точки изостават на 7 от Фенербахче, който освен това е с мач по-малко, а до края на шампионата остават 6 кръга.

4078172

Лидерите бяха възпрепятствани по пътя към изравняването в резултата в дербито от червения картон на Емре Белозоглу в 40-ата минута. Само в рамките на 5 той си изкара два жълти картона и остави съотборниците си с човек по-малко на терена повече от едно полувреме.

4078173

Галатасарай също приключи мача с 10 души, след като в 87-ата Фелипе Мело бе изгонен за второ официално предупреждение. Общо в срещата имаше цели 16 картона, което е с поне три повече от който и да е друг двубой от първенството.