Сънародник гигант изхвърли Анди Родик от US Open

снимка: АП

Американецът Джон Иснър хвърли бомбата на Откритото първенство на САЩ по тенис, отстранявайки сънародника си и номер 5 в света Анди Родик в третия кръг на турнира.

 

Високият 206 сантиметра Иснър се наложи в петсетова драма след 7:6 (3), 6:3, 3:6, 5:7, 7:6 (5) за 3 часа и 51 минути игра.

 

Срещата бе много оспорвана и пълна с обрати, но 24-годишният Иснър показа по-здрави нерви, успявайки да стигне до успеха след 2 спечелени тайбрека в първия и петия сет.

 

В следващия кръг Иснър ще се изправи срещу испанеца Фернандо Вердаско, който преодоля също в пет сета Томи Хаас (Германия) - 3:6, 7:5, 7:6 (8), 1:6, 6:4.