Смъртоносен Ван Перси върна Юнайтед в Топ 3 (ВИДЕО)

Манчестър Юнайтед измъкна победа с 2:1 като гост на Саутхямптън в последен мач от 15-ия кръг на английското футболно първенство.

С петия си пореден успех във Висшата лига възпитаниците на Луис ван Гаал се изкачиха на трето място с 28 точки. Домакините от южния бряг допуснаха трето последователно поражение и паднаха на пета позиция с 26 точки.

Саутхямптън имаше игрово предимство на "Сейнт Мери'с", но решаваща се оказа ефективността на гостите, които вкараха два гола с двата си точни удара в мача.

Първото попадение за Юнайтед дойде в 12-ата минута след груба грешка на капитана на съперника Жозе Фонте. Португалският бранител върна лошо една топка към вратаря Фрейзър Форстър, Робин ван Перси пресече, навлезе в ляво в пеналта и с удар по тревата направи 1:0.

Домакините заслужено изравниха в 31-ата минута. Удар на Душан Тадич се отклони от Патрик МакНеър и отиде право към Грациано Пеле, който от 7-8 метра простреля Давид де Хеа. Малко по-късно лошо изчистване на защитниците на гостите даде шанс на Шейн Лонг, но от чиста позиция той стреля над гредата.

4127382

Саутхямптън продължи да доминира и в началото на втората част пропусна две отлични възможности да поведе.

В 51-ата минута Шейн Лонг засече с глава от упор след центриране на Тадич, но право в тялото на Де Хеа. Малко по-късно Тадич отново се измъкна от дясно и намери непокрития в пеналта Пеле, но италианецът стреля над целта.

Манчестър Юнайтед стигна до успеха с едно от малкото си положения след почивката. Уейн Рууни центрира от фаул от ляво към далечната греда и Ван Перси засече в мрежата от малък ъгъл. До края Пеле можеше да изравни, но Де Хеа отново показа класа и спаси.

4127383

След двубоя мениджърът на гостите Ван Гаал призна, че постигнатата победа е дошла с голяма доза късмет.

"Представянето ни не беше добро. Имахме късмет в този мач", заяви холандският спец.

Наставникът на домакините Роналд Куман пък заяви, че пропуските са се оказали решаващи в мача.

"Надиграхме Манчестър Юнайтед. Не загубихме от съперника, просто сами си бихме. Направихме всичко необходимо. Създадохме достатъчно положения. Допуснахме и грешки, но и те направиха, дори повече от нас, но техните играчи се възползваха по-добре от ситуациите и това беше разликата", каза Куман.