Съмнения за черно тото между Нигерия и Шотландия

Снощи се изигра приятелска среща между отборите на Нигерия и Шотландия, като една от намесите на нигерийския вратар Остин Ежиде създаде множество въпросителни. Стражът вкара топката в собствената си мрежа по изключително нелеп начин.

Шотландската футболна асоциация бе незабавно уведомена, като съмнения за уреждане на въпросния мач са били известни още преди началото на срещата.

В 32-ра минута на мача Ежиде излезна напред, за да посрещне центриране от ъглов удар. В последствие се вижда как той буквално отклонява топката в собствената си мрежа. Неволната игра от страна на вратаря е извън всякакви съмнения.

Автоголът бе отменен, но това не попречи на „зелените“ да допуснат още 1 такъв в 52-ра минута, като този път той бе зачетен. В крайна сметка мачът завърши при равен резултат 2:2.

Остин Ежиде ще бъде разследван и най-вероятно го очаква дълга забрана за участие в официални срещи ако бъде доказана неговата вина.

Този двубой бе част от подготвката на Нигерия за Мондиал 2014.