Смениха Георги Миланов в първия му мач като титуляр

Българският национал Георги Миланов започна за първи път като титуляр за своя ЦСКА Москва, но полузащитникът бе заменен още на почивката при трудния успех с 2:1 като гост на Том Томск в среща от 6-ия кръг на руската Висша лига.

През миналата седмица бившият футболист на Литекс записа първи минути за "армейците", появявайки се в добавеното време при домакинския успех с 1:0 над Кубан.

Днес Георги Миланов получи доверието на своя треньор Леонид Слуцкий, въпреки, че само преди дни специалистът заяви, че младият българин не е готов за титуляр. Думите му изглежда се оправдаха, защото родният национал не се представи добре и бе заменен още на почивката от сърбина Зоран Тошич, което и раздвижи играта на гостите.

Първата част на мача завърши с преднина на Том, след като Портниягин откри за домакините в 30', но с голове на Сейду Думбия и Ахмед Муса след почивката, ЦСКА достигна до пълен обрат и четвърти успех от началото на сезона.

Като титуляр за Том стартира бившият бранител на Левски Живко Миланов, докато Пламен Николов остана на резервната скамейка за домакините.

Така ЦСКА събра актив от 14 точки и временно оглави таблицата във Висшата лига, но и с мач повече от Спартак, който може да стане лидер при евентуален успех над Амкар. По-рано днес Динамо Москва и Зенит завършиха наравно 1:1 в дербито на кръга.