Сълзи на "Мадригал" - Виляреал поема към Сегунда

Шест години, след като достигна 1/2-финалите на Шампионската лига, отборът на Виляреал изпадна във втория ешалон на испанския футбол - Сегунда Дивисион.

Това стана факт, след като днес "жълтата подводница" загуби с 0:1 домакинството си на Атлетико Мадрид, което съвпадна фатално с резултатите, получени в два други мача. Реал Сарагоса победи Хетафе с 2:0 и се измъкна над чертата, а попадение на Раул Тамудо срещу Гранада в 90' донесе оцеляване на Райо Вайекано.

Така доскоро смятан за един от най-силните испански клубове, който и тази година участва в групите на Шампионската лига, Виляреал отново ще вкуси от футбола на по-ниско ниво.

Единственият гол на "Ел Мадригал" бе дело на Радамел Фалкао, като колумбиецът се разписа само две минути преди края на редовното време. За Виляреал това бе 15-а загуба от 38 изиграни мача през този сезон, като само за сравнение, завършилият на спасителното 17-о място отбор на Гранада е загубил цели 20 пъти. Но е и спечелил 3 пъти повече.

Сарагоса пък заслужи оцеляването си в елита, имайки предвид, че арагонците записаха впечатляваща серия от 4 поредни победи. Това продължи и срещу Хетафе, като точни на "Колизеум Алфонсо Перес" бяха Апоно от дузпа и Елдер Пощига. Мачът се превърна в истинска корида, като изгонени бяха общо четирима играчи - трима от домакините и един от гостите.

Раул Тамудо вече е легенда за Райо Вайекано. Ветеранът вкара в 90-ата минута срещу Гранада, който позволи на неговия тим да остане над чертата, изпреварвайки Виляреал. Така отборът от Мадрид ще запише втори пореден сезон в Примера, след като Райо бе един от новаците през тази кампания.