Словесни престрелки след дербито на Пловдив

Локомотив (Пловдив) и Ботев (Пловдив) завършиха наравно 1:1 в първи осминафинален двубой от турнира за Купата на България. Мартин Камбуров с прекрасно изпълнение на пряк свободен удар откри резултата в 44-ата минута, но в 92-ата Александър Колев с мощен изстрел с глава реализира ценно попадение на чужд терен за „канарчетата“.

Предлагаме ви отзивите след двубоя – мненията на двамата старши-треньори и на авторите на двата гола в мача.

Велислав Вуцов - старши треньор на Ботев:

"В предвид на недобрата игра, особено през първата част, съм доволен от резултата. Ще има друг мач на реванша. Ще видите другото ни лице. Не сме победили, но резултатът е добър. Доволен съм, че в такъв мач успяхме за изравним.

Поздравяваме нашия президент Иван Джиджев за неговия 53-ти рожден ден. На такъв терен не можем да играем добър футбол. Ние сме млад отбор, от млади момчета, има време да израстват. Редуваме слаби и силни мачове, трябва да го преодолеем и да поддържаме едно добро ниво.

Алекс Колев спечели най-много единоборства през първото полувреме и щеше да е грешка, ако го сменим. Томаш Иршак е с висока температура. Дано да се оправи. Надявам се Пламен Николов да се възстанови. Милен Гамаков също има проблеми. Дано да се възстановят".

Петър Пашев - треньор на Локомотив /Пловдив/:

"Добрите ни игри продължават. Поздравявам нашите момчета за сърцатата игра. Не съм доволен обаче от резултата. Трябваше да победим Ботев с разлика, особено след това, което показахме през през първата част и положенията за гол, които създадохме пред вратата на съперника.

За съжаление допуснахме гол в края на мача. Оказа се, че Ботев с два-три удара във вратата върна едно попадение. Момчетата се раздадоха и аз съм оптимист. При този развой развръзката остава за реванша.

Не виждам Ботев да са толкова страшни. Няма да ни бъде никак лесно в Коматево. Ще се опитаме да ти отстраним".

Мартин Камбуров (Локомотив):

"Вече много ми е смешно. Не знам какво е казал Вили Вуцов. Аз по-слаб Ботев не съм виждал. Ние сме си виновни да ни изравнят. Не може да допуснем този гол в края на мача. Ако притежавахме класа, още първото полувреме резултатът трябваше да бъде 3:0 за нас.

Направихме много пропуски пред вратата на съперника. Не може да играем така безотговорно при статичните положения. Говорихме си, че този мач е емоционален. Предстои ни двубой срещу Хасково, който е жизненоважен.

Трябва да се възстановим и да вземем трите точки срещу тях. Не трябва да се отпускаме".

Алекс Колев (Ботев):

"На този терен беше трудно да покажем най-доброто от себе си. Обичаме да играем футбол по трева и това щеше да ни даде преимущество.

На този терен обаче беше трудно. Като цяло бяхме много разширени като отбор, играехме далеч един от друг. Съперниците ни от Локомотив разчитаха най-вече на дълги топки към Мартин Камбуров, който да реши мача.

Той добре ги сваляше и гардираше. Отбеляза и гол. През второто полувреме коригирахме играта си. Играем мач за мач. Сега вече мислим за гостуването на Черно море".