Словения с очаквана победа над Фарьорските острови

Отборът на Словения не допусна изненада и се наложи с 2:0 при гостуването си на Фарьорските острови в мач от група "С" на квалификациите за Евро 2012 в Полша и Украйна.

Словенците останаха с човек по-малко на терена още в 25-та минута на срещата, след като Марио Сулер получи директен червен картон. Малко по-късно падна и първия гол в срещата, а точен бе Тим Матавш в 29-та минута, който се възползва от чудесно центриране на Валтер Бирса в наказателното поле.

Крайното 2:0 бе оформено в началото на второто полувреме (47'), когато при едно остро центриране на Валтер Бирса, защитникът на домакините Рогви Балдвинсон си отбеляза автогол.

След тази победа Словения се утвърди на второто място в групата с актив от 11 точки, докато Фарьорските острови остават на последната 6-а позиция с 1 точка.