Сливен победи Янтра с 11:2 в контрола

снимка: SPORTA.BG

Отборът на Сливен победи с 11:2 тима на четвъртодивизионния Янтра 2000 (Габрово) в контрола.

 

Проверката се игра на централния терен на стадион "Хаджи Димитър" в Сливен и беше последна за подготвителния сезон, преди началото на първенството в "А" група. Старши треньорът на домакините Георги Дерменджиев пусна в игра, както основните футболисти, така и резервите.

 

През първата част той заложи на Чавдаров, Ямуков, Костадин Стоянов, Живко Динев, Петър Стоянов, Караматев, Иван Стоянов, Илиев, Марков, Коста Янев и Въндев. След почивката като смени играха и Денчев, Петров, Веселинов, Киков, Бакалов, Ценов, Петаков, Миндев, Иса и Венелин Янев.

 

В 76-та минута на срещата червен картон получи Мирослав Миндев, а непосредствено преди последния съдийски сигнал играта напусна също за червен картон и Ивелин Янев.

 

Головата фиеста за Сливен откри още в 5-та минута Караматев. Пак той отбеляза и седмото попадение във вратата на гостите. С два гола се отчетоха още Иван Стоянов и Петаков, а по веднъж се разписаха Марков, Илиев, Ямуков, Въндев и Миндев. За състава на Янтра точни бяха Кинов и Маринов.

 

Старши треньорът Георги Дерменджиев обяви, че единствено в мача е отсъствал Владимир Зафирив, защото при вчерашната тренировка е получил разтежение. Наставникът се надява, че футболистът ще се възстанови и още в първия шампионатен мач срещу тима на Локомотив (Пловдив) ще бъде на линия.