След титлата в Пасифика Клипърс сдаде и домакинското си предимство

Определено последните два дни не са от най-щастливи за феновете на Лос Анджелис Клипърс. След като загубиха от Атланта в ранните часове на срядата, сега „ножиците" загубиха гостуването си на друг отбор от Източната конференция.

В „Медисън Скуеър Гардън" Ню Йорк Никс победи с 99:93 Блейк Грифин и компания и по този начин ги прати на пето място в Западната конференция, като на четвъртата позиция се настани Мемфис Гризлис.

Отбора от „Голямата ябълка" водеше почти през целия двубой, като седем минути преди края водеше с 90:72, но невероятна точкова серия на гостите доведе нещата почти до равенство - 94:93. Тогава Джей Ар Смит взе нещата в свои ръце и с много важен кош от около 6 метра реши всичко в полза на своя отбор.

Най-добър за Никс беше именно той - влезе от резервната скамейка и реализира 21 точки, добавяйки също така 5 асистенции. Кармело Антъни и възстановеният Амаре Студемайър реализираха съответно 17 и 10 точки за по 28 минути игра.

Клипърс пък играха без звездата си и плеймейкър Крис Пол и в негово отсъствие Блейк Грифин беше основния точконосител. Той записа дабъл-дабъл с 29 точки и 10 борби, добавяйки 6 асистенции. Робърт Фой вкара 28 точки, а Бледсоу, който трябваше да замести Пол в стартовата петица, бе трагичен с едва две точки.

Така „ножиците" загубиха четвъртата си позиция, която има даваше право на домакинско предимство срещу Мемфис Гризлис в първия кръг на плейофите. Сега в „Града на ангелите" ще се надяват „гризлитата" да сбъркат в последния си мач срещу Орландо Меджик, който си осигури шестата позиция на Изток и ще срещне Индиана Пейсърс в плейофите.

Орландо победи трудно Шарлът Бобкетс със 102:95 тази нощ и лиши набралия скорост отбор на Никс да се бори за №6. Кармело Антъни и компания се надяват поне да запазят седмата си позиция, като това изглежда лесна задача с оглед на последния съперник на отбора - най-слабият тим в лигата Шарлът Бобкетс.

Денвър Нъгетс пък почти си осигури серия от тежки мачове срещу Л.А. Лейкърс в първия кръг на плейофите, след като „златните буци" надиграха Оклахома Сити Тъндър със 106:101 у дома и окупираха 6-а позиция в класирането. Ако победят и Минесота тази вечер, то те ще финишират на нея, а Далас ще играе срещу Оклахома в началото на елиминациите.

В четвъртата час на двубоя в Денвър домакините осъществиха серия от 14-2 точки в своя полза и дръпнаха в резултата с 94:88. „Гръмотевиците" на няколко пъти стигаха близо до своя противник, но така и не успяха да поведат отново в срещата.

Тай Уолсън поведе своите към победата с 25 точки, а още 6 играчи на Нъгетс завършиха с двуцифрен точков актив. На което и място да завършат в редовния сезон, техният противник ще има доста тежка задача още в началото на плейофите, най-вече заради разнообразната игра в нападение.

Кевин Дюрант пък отбеляза 32 точки и дръпна напред в класирането на реализаторите. Коби Брайънт обаче все още може да му отнеме званието за най-добър стрелец, стига да успее да реализира 38 точки довечера срещу Сакраменто.

Ръсел Уестбруук добави 30 за гостите, а Ибака отново игра на много добро ниво и завърши с 15 точки и 4 чадъра.