След силния мач с Реал Лудогорец се издъни срещу Славия

Шампионът Лудогорец не успя да надгради върху силното си представяне в Шампионска лига и стигна само до 0:0 срещу Славия в мач от 11-ия кръг на А група в двубой, който можеше да бъде и загубен, ако не беше вратарят Милан Борян.

Пъровото полувреме премина под диктовката на Лудогорец, но нямаше нито едно чисто положение за който и да е от двата отбора. Втората част не беше по-различна, но Славия можеше да се разпише от непряк свободен удар в наказателното поле, но Борян спаси.

Все пак в края Славия изпусна победата, след като Да Силва остана сам срещу вратаря, но Милан Борян спаси и запази точката за своите. Дани Абало пък пропусна за шампионит.

Така Славия сложи край на серията от 4 поредни победи на „орлите“ на „Лудогорец Арена“, като две от тях бяха особено разгромни за „белите“ (6:0 през 2011 и 4:0 през миналата година).

4117055

Освен това Лудогорец за пръв път не успява да вкара на Славия вкъщи, а в последните 7 мача от  А група играчите на Дерменджиев неизменно отбелязваха гол. Последната среща, в която шампионите не вкараха, беше във 2-ия кръг при гостуването на Славия.

След поделените точки „орлите“ се изкачиха на 4-о място с аткив от 19 пункта (и по-добра голова разлика от Литекс), докато „белите“ са 9-и с 9 пункта и по-добра голова разлика от Локомотив (Пловдив) и Марек.

4117054

Георги Дерменджиев направи много промени в стартовия си състав, като сред титулярите излязоха голяма част от играчите, които не записаха минути срещу Реал Мадрид. Сред тях бяха Юнес Хамза, възстановеният от контузия Георги Терзиев, Шоко, Златински и други. Славия пък заложи на схема 4-4-2 с Платини и Василев на върха на атаката.

"Орлите" почнаха уверено двубоя и още във 2' топката беше във вратата на гостите. Силен опит за удар на Мисиджан беше засечен от Кишада, но нападателят се оказа в засада и попадението беше отменено.

4117053

Само 3 минути по-късно Славия отговори на предизвикателстовто с бърза атака, която достигна до наказателното поле, но там непростим пропуск направи Платини, който вместо да стреля, пробва да прехвърли Борян и сбърка - 0:0 след 10 минути игра на "Лудогорец Арена".

в 12' домакините отново бяха много близо до гол, след като топката беше пратена в наказателното поле за Хамза, който обаче не успя да нанесе категоричен удар. Малко по-кусо пък Милан Борян показа добър рефлекс, след като изби силен удар на Савич в 20'. 6 минути по-късно и бившият играч на "орлите" - Бурзорг, пробва удар, Борян не се намеси добре, но все пак запази самообладание и предотврати опасността.

4117052

Постепенно Лудогорец заигра по-добре в съперниковата половина, а удар на Англуло беше избит от Петков. В 35' пък настъпи разбъркване в наказателното поле на Славия след слабо избиване на Петков, но Везалов успя да изчисти от крака на Кишада.

В заключителните 10 минути от първата част Лудогорец имаше териториален превес, но нищо повече и след скучен край двата тима се оттеглиха на почивка.

"Орлите" натиснаха в началото на втората част и Юнес Хамза беше много близо до това да отбележи. Хубав пробив на Шоко отдясно хвана защитата на Славия неподготвена, но Хамза се размина на сантиметри с центринето на своя съобторник, а след това Петков действа съобразително и успя да улови.

4117051

В 60' се стигна до куриозна ситуация. При атака на Славия Моци пресече подаване, което се озова във вратаря Борян, а румънският защитник каза на своя страж да хване топката. Той последва съвета, а съдията изненадващо свири непряк свободен удар на 3 метра от вратата. Последва напрежение, довело до картони на Бурзорг и Шоко, а Милан Борян в крайна сметка успя да спаси - 0:0 на "Лудогорец Арена".

Славия получи още един шанс в 68', когато при коварно центриране в наказателно поле Платини и още няколко души се разминаха с гола, а Борян в последния момент видя топката и успя да улови.

4117060

Положенията пред вратата на Славия бяха много малко, но в 80' шампионите изригнаха с маркова атака и Ангуло изведе на добра позиция резервата Абало, но Петков спаси. Само минута по-късно Да Силва се озова сам срещу Борян, след като беше изпуснат от Шоко, но канадецът запази самообладание и успя да отрази с крак.

В 84' игра с по едно докосване в нападение за Лудогорец даде шанс на Златински от 20 метра да стреля, но ударът му мина на сантиметри от страничната греда. Две минути по-късно Абало изскочи зад защитата и беше близо до гол, но си затвори ъгъла и не успя да стреля точно.

До края на срещата Иван Колев вкара допълнителен дефанзивен полузащитник, за да запази резултата, а в добавените 5 минути Лудогорец не успя да стигне дори до голов удар - 0:0 и разочарование за 3-кратните първенци.