След нов срив Григор Димитров спечели нова драма в Торонто

Българският тенисист Григор Димитров ще участва за пръв път на четвртфинал на турнира в Торонто, след като тази вечер надигра изключително трудно със 7:5, 5:7, 6:4 Томи Робредо в двубой от третия кръг на надпреварата.

В първия сет се очакваше тайбрек, след като се стигна само до едно равенство при 40:40 при сервис на Томи Робредо, но при 6:5 в полза на българина Димитров успя да покаже най-доброто от себе си, възползва се от неточностите на съперника и проби в последния момент – 7:5.

Гришо се разигра след това и поведе с 4:1 в следващия сет, но настъпи ужасяващ срив в играта му. Той взе едва един гейм от следващите 7 и логично загуби частта. Така се стигна до решаващ 3-и сет.

В него и двамата заложиха на сигурността, най-вече в своите подавания. Григор получи пръв шанс да пробие при 15:40 в шестия гейм, но не успя. Все пак при 5:4 той даде всичко от себе си и след тежък гейм с няколко равенства най-накрая проби и спечели с 6:4.

Димитров отново показа моментен срив в играта си, който му коства още над половин час на корта, но все пак той се класира за четвъртфинала и си осигури 180 точки за световната ранглиста.

В следващия кръг българският представител се изправя срещу Кевин Андерсън. Последният двубой между двамата беше в Акапулко, когато хасковлията спечели с 2:0 след два тайбрека.

Първи сет

Григор откри с двойна грешка, но след това влезе добре в разиграванията и спечели 4 поредни точки - 1:0. Робредо също влезе добре в мача и благодарение на ефективния си първи сервис бързо изравни с гейм на 0 - 1:1. Гришо скъса кордажа на ракетата си при 30:15 и беше изравнен, но с добри първи сервиси поведе с 2:1 при първата почивка.

Двамата продължиха уверено в своите подавания, като всеки един взе по един гейм на 0 и резултатът в средата на гейма беше равен - 4:4. Димитров показа мигове на колебание в следващата част, като изостана с 15:30, но с два мощни сервиса си върна контрола в гейма и поведе с 5:4.

В следващата част Димитров допусна две ключови грешки, които ми попречиха да стигне до пробив, след като стигна до равенство 40:40. Бекхендът обаче изневери на българина - 5:5. Димитров набързо спечели на 0 своето подаване, а след грешки на Робредо успя да спаси единия, но след това Робредо прати топката в мрежата след добър ретур на българина - 7:5.

Втори сет

Без никакви проблеми Гришо взе откриващия гейм на 15, а след силна игра и прекрасни форхенди стигна до точка за пробив при 30:40. Робредо се спаси с ас, но след това прати две топки в аут и Григор проби - 2:0.

Последва по-трудно подаване на Димитров, след като испанският тенисист се опита да върне бързо пробива и стигна до 30:30. Той обаче сбърка от форхенд, а след това българинът наниза ас - 3:0. След това Робредо успя да спре серията от 5 поредни гейма на Димитров с гейм на 15.

При 4:1 настъпи неочакван срив в играта на българина и той допусна редица грешки, с което беше пробит на 0 - 4:3. Резултатът беше изравнен след нова порция грешки на Димитров - 4:4. Григор спря серията на своя съперник с няколко впечатляващи удара, а след това поведе с 15:30 - две точки до победата при 5:4.

Робредо обаче натисна на бекхенд страната на българина и не му позволи да запише повече точки - 5:5. Последва ново отпускане на Димитров и 0:40 за испанеца - три точки за пробив. В следващата точка дори не се стигна до разиграване след двойна грешка на Гришо - 5:6. Световният №8 успя да стигне до 40:40 в следващата част, но Робредо издържа и взе следващите 2 точки за 5:7.

Трети сет

Двамата тенисисти заложиха на сигурността в своите подавания, като нито един от двамата не записа повече от точка в продължение на 5 гейма. Тогава Григор успя да поведе с 0:30, но пропусна да стигне до три точки за пробив след аут от форхенд. Все пак Робредо прати топката в мрежата за 15:40, но испанецът се защити брилянтно и принуди Григор да сбърка два пъти. След това той спечели и подаването си - 3:3.

Последваха нови бързи геймове за двамата, но при 4:4 Григор беше изравнен за 30:30. Силният му първи сервис обаче му помогна и той поведе с 5:4 - на гейм от победата. При подаването на Робредо с прекрасен минаващ удар Димитров стигна до 30:30, а след аут на съперника - точка за пробив. За съжаление, българинът допусна непредизвикана грешка.

Последваха няколко равенства, а Робредо прати бекхенд далеч в аут за нов мач бол за Димитров. Той върна отличен ретур, с което пое инициативата в разиграването и след тежки удари принуди Робредо да сбърка - 6:4 и победа за българина!